Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe SAYMON Sp. z o.o.
Rok założenia 1991


Energooszczędne piece – kotły kondensacyjne SAYMON na gaz lub olej opałowy, producent kotłów c.o.


Piece – Kotły te posiadają wysoką sprawność sięgającą aż do 110,6% dzięki innowacyjnej jedno- lub dwustopniowej kondensacji.

Piec – kocioł kondensacyjny SAYMON-Kroll BK100Kondensacyjne piece – kotły grzewcze BK na olej opałowy lub gaz z opatentowanym systemem dwustopniowej kondensacji zapewniają (a nawet przewyższają) maksymalną energooszczędność **** wg dyrektywy 92/94. Ukryta w spalinach energia resztkowa stanowi źródło pozyskanego dodatkowo ciepła. Dzięki neutralizacji szkodliwych związków zawartych w spalinach unikamy ich emisji przez komin, a tym samym zanieczyszczenia atmosfery. Poprzez proces stałej podwójnej kondensacji uzyskujemy wysoką sprawność i to przy znacznych temperaturach 80/60 st.C kotłowej wody obiegowej. Temperatura wylotowa spalin po przejściu przez drugi stopień wymiennika kondensacyjnego mieści się w zakresie 20-45 st.C. Ten fakt mówi sam za siebie i świadczy o bezkonkurencyjnej wysokiej sprawności. Organizacja procesu produkcyjnego pieców – kotłów aż do ich dystrybucji podlega certyfikowanej kontroli jakości w systemie ISO 9001. Piece kondensacyjne (kotły kondensacyjne) produkowane są w zakresie mocy od 15 do 250 kW.Piec (kocioł) kondensacyjny SAYMON AK
Kondensacyjne piece (kotły) c.o. modulowane w skali 1:5 marki SAYMON AK na gaz ziemny lub płynny to wysokowydajne i ekonomiczne urządzenia grzewcze wyróżniające się przemyślaną kompaktową konstrukcją. Piece (kotły) wyposażone są w wielowariantowe sterowanie mikroprocesorowe pozwalające na włączenie ich m.in. do systemu inteligentnego budynku oraz połączenie bez dodatkowych sterowników w układy kaskadowe. Zastosowana modulacja mocy oraz użyte do produkcji materiały i certyfikowane podzespoły umożliwiają długoletnią bezawaryjną eksploatację i płynną regulację parametrów pracy. Piece (kotły) posiadają certyfikat akredytowany PIN 0063 nr 81305/01 dla wszystkich krajów UE. Typoszereg produkowanych pieców (kotłów) kondensacyjnych marki SAYMON AK zabezpiecza zapotrzebowanie mocy od 11 do 180 kW, a w układach kaskadowych (do 12 urządzeń) można uzyskać maksymalną moc zestawu do 2200 kW i mieszczącego się na powierzchni jedynie 4,5 m2 – co rewelacyjnie obniża koszty instalacyjne i budowlano-inwestycyjne.Piec - kocioł kondensacyjny SAYMON SK
Kondensacyjne kotły (piece) c.o. modulowane w skali 1:8 marki SAYMON SK na gaz ziemny lub płynny posiadają wbudowany regulator kaskadowy pozwalający zbudować układ czterech kotłów osiągających łączną maksymalną moc 2200 kW. Produkowane są dwa typy kotłów (pieców) SK o mocach odpowiednio od 50 do 400 kW i od 68 do 550 kW wyposażone w dwa palniki modulowane typu Premix, w zamkniętą podwójną komorę spalania oraz w wysokowydajny wymiennik kondensacyjny ze stali szlachetnej. Dzięki zastosowaniu sprawdzonych markowych komponentów, wielowariantowemu sterowaniu mikroprocesorowemu osiągnięto optymalizację procesu grzewczego, obniżenie kosztów eksploatacji i zmniejszenie obciążenia emisyjnego środowiska.Piec (kocioł) kondensacyjny SAYMON-IC EK (ECOHEAT)
Kondensacyjny piec – kocioł marki SAYMON-IC EK (ECOHEAT) na olej opałowy jest wyposażony w niskotemperaturowy i niskoemisyjny palnik olejowy SAYMON BNR z błękitnym płomieniem oraz w wymiennik kondensacyjny ze stali szlachetnej ECODENS. Trwałość urządzenia i wysoka niezawodność to efekt zastosowania sprawdzonych jakościowo komponentów oraz użycia do budowy członów żeliwnych GG 20 z wieloletnią gwarancją. Piec – kocioł produkowany jest w trzech wersjach wyposażenia: bazowej, medium oraz premium. W zależności od wersji wyposażony jest w elektroniczne sterowanie z regulacją jednego obiegu grzewczego bez mieszacza, jednego obiegu grzewczego z mieszaczem oraz obiegu c.w.u. Urządzenie charakteryzuje się szczególnie cichą pracą porównywalną z szeptem dzięki hermetycznie izolowanej obudowie. Zakres mocy oferowanego kotła wynosi od 15 do 40 kW.


Zapoznaj się z oferowanymi przez nas urządzeniami - informacje w pliku PDF:

Piece - kotły kondensacyjne SAYMON-Kroll BK – piece – kotły kondensacyjne SAYMON-Kroll BK