Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe SAYMON Sp. z o.o.
Rok założenia 1991


Palniki wentylatorowe marki SAYMON, olejowe, multiolejowe (m. in. na oleje mineralne, syntetyczne, hydrauliczne, przekładniowe, roślinne surowe i posmażalnicze, zwierzęce, olej opałowy lekki, popirolityczny oraz średniociężki) oraz gazowe (na gaz ziemny i płynny)


Palnik olejowy SAYMON na olej opałowyPalniki olejowe SAYMON to urządzenia nowoczesne, ekonomiczne i kompaktowe przeznaczone do pracy automatycznej w kotłach wodnych centralnego ogrzewania, kotłach parowych, wytwornicach pary, piecach nadmuchowych oraz innych urządzeniach grzewczych i technologicznych. Obok tradycyjnych palników olejowych oferujemy również palniki olejowe niskoemisyjne i niskotemperaturowe z błękitnym płomieniem, które dzięki precyzyjnemu mieszaniu paliwa i powietrza zapewniają czyste spalanie z niską emisją NOx. Niewątpliwą zaletą tych palników jest również to, że w końcowej fazie toku produkcyjnego jest wykonywana każdorazowo dynamiczna kontrola techniczna palnika poprzez jego rzeczywiste uruchomienie i kontrolę parametrów pracy. Palniki marki SAYMON tworzą typoszereg w zakresie mocy od 14 do 17442 kW.SAYMON: Wakacyjna wyprzedaż palników multiolejowych SAYMON-Kroll - palniki w cenie od 5000 zł z VAT!

Palnik multiolejowy SAYMON – m. in.m. in. na oleje mineralne, syntetyczne, hydrauliczne, przekładniowe, roślinne surowe i posmażalnicze, zwierzęce, olej opałowy lekki, popirolityczny oraz średniociężkiPalniki uniwersalne – multiolejowe SAYMON mogą spalać wiele rodzajów olejów w formie jednorodnej lub mieszanej. Paliwem może być więc olej opałowy średniociężki, popirolityczny i lekki, oleje mineralne, syntetyczne, hydrauliczne, przekładniowe, oleje roślinne posmażalnicze, tłuszcze zwierzęce i roślinne oraz surowe oleje z tłoczenia nasion oleistych. Opatentowana technologia firmy SAYMON, wykorzystująca zjawisko inżekcji, umożliwia spełnienie norm i przepisów ochrony środowiska oraz redukcję kosztów grzewczych w porównaniu z tradycyjnymi palnikami olejowymi właśnie dzięki możliwościom spalania tanich, płynnych olejów alternatywnych w sposób przyjazny dla środowiska. Palniki multiolejowe to zaawansowany technologicznie i konstrukcyjnie produkt wytwarzany zgodnie z systemem ISO 9001 i normami europejskimi CE. Produkowane palniki olejowe, uniwersalne i multiolejowe SAYMON stanowią typoszereg zabezpieczający zapotrzebowanie mocy w zakresie od 14 do 17442 kW i występują w wersji jedno-, dwu- i trójstopniowej oraz modulowanej.Palnik gazowy SAYMONPalniki gazowe SAYMON to solidne, w pełni automatyczne i kompaktowe urządzenia, które z nawiązką spełniają wszystkie obowiązujące normy, w tym emisyjne UE. Przeznaczone są do pieców nadmuchowych oraz kotłów grzewczych z naturalnym ciągiem kominowym oraz wysokowydajnych nowoczesnych kotłów grzewczych z nawrotem płomienia. Dzięki wyposażeniu palników w zintegrowany multiblok gazowy nie wymagają odrębnej, zabezpieczającej drogi gazowej. Palniki tworzą typoszereg o szerokim zakresie mocy od 11 do 17442 kW i występują w wersji jedno-, dwu- i trójstopniowej oraz modulowanej.

Unikalnym rozwiązaniem są palniki olejowo-gazowe SAYMON pozwalające spalać zarówno paliwa olejowe, jak i gazowe. Dzięki tym palnikom zmiana rodzaju paliwa, przechodzenie z paliwa olejowego na paliwo gazowe, nie stanowi problemu i może następować automatycznie.


Zapoznaj się z oferowanymi przez nas urządzeniami – informacje w plikach PDF:

Palniki uniwersalne SAYMON-Kroll KG - dane techniczne i charakterystyka – palniki uniwersalne SAYMON-Kroll KG – dane techniczne i charakterystyka

Palniki uniwersalne SAYMON-FP 57-3979 kW – dane techniczne i charakterystyka – palniki uniwersalne SAYMON-FP 57-3979 kW – dane techniczne i charakterystyka