Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe SAYMON Sp. z o.o.
Rok założenia 1991


Osuszacze kondensacyjne technologii SAYMON-Kroll


Zbyt wilgotne powietrze w wielu pomieszczeniach jest źródłem powstawania korozji, pleśni, rozprzestrzeniania się drobnoustrojów i szkód wilgotnościowych, które zauważamy zbyt późno, z reguły po dokonaniu dzieła zniszczenia. Szalenie istotne staje się więc intensywne zmniejszenie wilgotności poprzez szybkie osuszanie powietrza i pomieszczeń za pomocą kondensacyjnych osuszaczy SAYMON-Kroll. Można osuszać piwnice, zalane pojedyncze pomieszczenia lub domy mieszkalne i inne obiekty, pralnie, pływalnie, centra rekreacyjne, archiwa, biblioteki, biura, magazyny, a także przyspieszać osuszenie budowanych i remontowanych pomieszczeń i obiektów, a tym samym przyspieszyć prace remontowo-budowlane. Należy pamiętać, że osuszanie przez ogrzewanie nie jest racjonalne ani ekonomiczne. Nadmiar wilgoci należy „wyssać” z powietrza i z pomieszczenia, a nie zwiększać wilgotność względną poprzez podniesienie temperatury, bowiem po jej spadku w dwójnasób następuje kondensacja i zawilgocenie. Urządzenia należy też stosować do podniesienia komfortu przebywania ludzi w pomieszczeniach. Praca tych urządzeń zapewnia przyjemny klimat w pomieszczeniach, poprawia samopoczucie, zwiększa kreatywność i wydajność pracy.

Kompaktowy osuszacz powietrza SAYMON-Kroll T24Osuszacz kompaktowy SAYMON-Kroll T24 o wydajności 24 litrów kondensatu na dobę umożliwia pracę z automatyczną regulacją wilgotności lub ciągłą poprzez zastosowanie dodatkowego węża odprowadzającego kondensat. Jest urządzeniem kompaktowym, wysokowydajnym, wyposażonym w regulator wilgotności, filtr powietrza i automatyczny programator. Osuszacz stosuje się w pomieszczeniach do ok. 140 m3 i tam, gdzie nie jest narażony na wstrząsy oraz zbyt duże zapylenie powietrza.


Osuszacz kondensacyjny SAYMON-Kroll TE40Osuszacze SAYMON-Kroll TK i TE o wydajności od 30 do 120 litrów kondensatu na dobę są przystosowane do osuszania różnych pomieszczeń, gwarantują wysoką skuteczność i dużą wydajność. Posiadają szczególnie wytrzymałą konstrukcję i obudowę z blachy malowanej proszkowo. W niższych temperaturach efektywność osuszania jest zwiększana dzięki zastosowaniu podgrzewacza powietrza wlotowego bilansującego się z powietrzem wylotowym (wersja TE). Urządzenia wyposażone są w system odszraniający i posiadają możliwość podłączenia opcjonalnego higrostatu zapewniającego pracę w pełni automatyczną. Istnieje również możliwość wymiany filtra na wkład z węgla aktywnego, który równocześnie zapewnia wchłanianie nieprzyjemnych zapachów i odświeżanie powietrza. Kondensat odprowadzany jest do zbiornika z krańcowym wyłącznikiem magnetycznym lub w sposób ciągły wężem do kanalizacji. Dzięki wytrzymałej konstrukcji i zastosowanym rozwiązaniom technicznym osuszacze TK i TE mogą pracować zgodnie z przeznaczeniem w każdych warunkach i pomieszczeniach.


Zapoznaj się z oferowanymi przez nas urządzeniami - informacje w pliku PDF:

Osuszacze kondensacyjne SAYMON DCMT - nowej generacji - informacje techniczne – osuszacze kondensacyjne SAYMON DCMT – nowej generacji - informacje techniczne

Osuszacze kondensacyjne SAYMON-Kroll  TK oraz TE - nowej generacji - informacje techniczne – osuszacze kondensacyjne SAYMON-Kroll TK oraz TE – nowej generacji - informacje techniczne