Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe SAYMON Sp. z o.o.
Rok założenia 1991


Odżelazianie i odmanganianie wody


Odżelaziacze, Odmanganiacze wody – stacje usuwające żelazo oraz mangan z wodyOdżelazianie i odmanganianie wody. Zawartość żelaza w wodach podziemnych w postaci rozpuszczonych bezbarwnych soli żelaza dwuwartościowego lub wytrąconego czerwonawego osadu soli żelaza trójwartościowego jest wyznacznikiem stopnia korozji instalacji wodociągowej lub kotłowej. Obecność manganu w wodzie jest równie niepożądana. Przy połączeniu z miedzią lub innymi materiałami jest przyczyną powstania korozji galwanicznej (tworzenie lokalnych ogniw elektrochemicznych), stanowi również poważne zagrożenie dla zdrowia ludzkiego i urządzeń technicznych. Proces odżelaziania wody polega na jonowymiennym wiązaniu żelaza lub reakcji chemicznej utleniania żelaza dwuwartościowego do trójwartościowego. Pozostałe nierozpuszczalne związki żelaza są odfiltrowywane na specjalnym złożu filtracyjnym. Usuwanie manganu jest procesem bardziej złożonym, gdyż jego związki są trwalsze. Niezbędnym staje się zatem zastosowanie katalizatorów.


Eliminację problemów związanych z zawartością żelaza i manganu w wodzie zapewnia zastosowanie nowoczesnych, wysokowydajnych stacji odżelaziających i odmanganiających marki SAYMON.


Zapoznaj się z informacjami o oferowanych przez nas profesjonalnych systemach odżelaziania SAYMON Eko-Optimo zawartymi w plikach PDF:

SAYMON Eko–Optimo 100-155 FA - odżelazianie i odmanganianie wody – SAYMON Eko-Optimo 100-155 FA odżelazacze i odmanganiacze wody

SAYMON EkoOptimo 160-360 FA - odżelazianie i odmanganianie wody – SAYMON Eko-Optimo 160-360 FA odżelazacze i odmanganiacze wody