Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe SAYMON Sp. z o.o.
Rok założenia 1991


Kondensacyjna nagrzewnica gazowa SAYMON XM


Kondensacyjna nagrzewnica gazowa SAYMON XMNagrzewnice kondensacyjne gazowe marki SAYMON XM to urządzenia wymiennikowe, naścienne, z odprowadzeniem spalin systemem koncentrycznym lub równoległym. Wysoka sprawność i podwójna modulacja (nadmuchu ciepłego powietrza i palnika gazowego Low NOx) są gwarancją wysokiej energooszczędności (do 30%) w porównaniu z tradycyjnymi nagrzewnicami, zapewniając znaczące obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Nagrzewnice SAYMON XM produkowane są w zakresie mocy cieplnej znamionowej 30 – 122 kW. Typoszereg siedmiu modeli nagrzewnic zabezpiecza właściwy dobór urządzeń w szerokim przedziale mocy efektywnej: XM 30 (10,4-28,9 kW), XM 40 (12,7-38,2 kW), XM50 (15,7-48,1 kW), XM 60 (18,7-57,2 kW), XM 80 (21,8-83,5 kW), XM 100 (32,3-97,3 kW), XM 130 (32,7-117,2 kW). Ponadto w celu zwiększenia mocy maksymalnej istnieje możliwość łączenia urządzeń w układ kaskadowy. Dzięki swoim wymiarom nagrzewnice naścienne zajmują niewiele miejsca na wysokości od 2,5 do 3,5 m.

Nagrzewnice wyróżniają się kompaktową, przemyślaną konstrukcją i wyposażone są w wielowariantowe sterowanie mikroprocesorowe, co pozwala włączyć je w system inteligentnej administracji obiektu. Nagrzewnice kondensacyjne SAYMON XM na gaz ziemny i płynny przeznaczone są do ogrzewania różnych wnętrz ciepłym powietrzem.


Zapoznaj się z oferowanymi przez nas urządzeniami – informacje w pliku PDF:

nagrzewnice – kondensacyjne nagrzewnice gazowe SAYMON XM

Nadmuchowe nagrzewnice powietrza SAYMON (przenośne/przewoźne) na olej opałowy, na gaz płynny lub na energię elektryczną


Olejowa nagrzewnica nadmuchowa na olej opałowyMobilne, nadmuchowe nagrzewnice powietrza SAYMON to urządzenia grzewcze kompletne, umożliwiające natychmiastowe, bezpośrednie ogrzanie powietrza w obiektach nieposiadających instalacji grzewczej lub w których instalacja ta uległa awarii. Nagrzewnice nadmuchowe to urządzenia innowacyjne, wysokiej myśli technicznej, energooszczędne i wysokowydajne, znajdujące zastosowanie w prawie każdej sytuacji, gdzie wymagane jest natychmiastowe dostarczenie ciepłego powietrza zwłaszcza w takich obiektach, jak: hale targowe lub produkcyjne, namioty lub hale namiotowe, magazyny, warsztaty bądź na otwartej przestrzeni.

W naszej ofercie dostępne są nagrzewnice nadmuchowe z odprowadzaniem spalin – wymiennikowe oraz bez odprowadzania spalin – bezwymiennikowe, wyposażone w palnik olejowy lub gazowy. Urządzenia te są dostępne w zakresie mocy od 15 do 116 kW, charakteryzują się zwartą i wytrzymałą budową, kompaktową konstrukcją, zajmują niewiele miejsca, są proste i bezpieczne w obsłudze. Nagrzewnice nadmuchowe SAYMON w zależności od modelu wyposażone są w podgrzewacz paliwa, zbiornik paliwa, automatyczne odpowietrzanie instalacji paliwowej oraz uchwyt umożliwiający bezproblemowy transport urządzenia. Stosowana w nagrzewnicach SAYMON siatka katalizatora pozwala na całkowite dopalenie cząstek paliwowych oraz eliminację niespalonych składników spalin, zapewniając czystą i ekologiczną eksploatację, co ważne jest szczególnie w pomieszczeniach słabo wentylowanych.

W ofercie dostępne są również nagrzewnice nadmuchowe SAYMON przeznaczone do pracy w ekstremalnych warunkach i w temperaturze otoczenia sięgającej -32°C.


Zapoznaj się z oferowanymi przez nas urządzeniami – informacje w pliku PDF:

nagrzewnice – nadmuchowe nagrzewnice elektryczne SAYMON-Kroll E